Komplexní řešení SEN

SEN

komplexní řešení systémy energetické nezávislosti

1
cerpadla Tepelné čerpadla NELUMBO Heat Invert a EVI Tepelné čerpadla NELUMBO Heat
2
panely Fotovoltaické panely NELUMBO Solar Fotovoltaické panely NELUMBO Solar
3
kolektor_seznamTermické kolektory NELUMBO Perseus NB20 Termické kolektory NELUMBO Perseus NB20
4
zasobnikKombinovaný zásobník NADO V2 Kombinovaný zásobník NADO V2
5
radiatorChytrý radiátor NELUMBO IQ /topí i chladí/ Chytrý radiátor NELUMBO IQ
6
stridacHybridní měnič Solax X-Hybrid Hybridní měnič Solax X-Hybrid
7
baterieVysokonapěťové baterie LiFePO4 Vysokonapěťové baterie LiFePO4 - moduly
8
netatmo_termChytrý termostat NETATMO Chytrý termostat NETATMO
9
netatmo_termZobrazení a ovládání Zobrazení a ovládání - aplikace
10
smappeeMěření a monitoring spotřeby Smappe Měření a monitoring spotřeby Smappe

SEN - systémy energetické nezávislosti

Cíl

Snížení ročních nákladů na energie - vytápění, ohřev TUV, částečná nebo i úplná energetická soběstačnost domácnosti/objektu, prokazatelný pozitivní vliv na životní prostředí, díky moderním obnovitelným zdrojům energie.

Řešení

Tepelné čerpadlo NELUMBO Heat (1) je v tomto systému zapojení je napojeno na kombinovanou akumulační nádrž (4) , jejíž součástí je zásobník na TUV. Tím je dosaženo efektivního ohřevu jak topné vody, tak i TUV současně. Tímto způsobem je možno ohřívat oba systémy v době, kdy je nejnižší cena za elektřinu nebo v průběhu dne.

Na akumulační nádrž je navrženo dopojení Termického systému NELUMBO Perseus NB20 (3) pro dohřev TUV a topné vody. Další možností je využít přebytky energie z Fotovoltaické elektrárny (1) a pomocí spirály opět ohřívat TUV v akumulační nádrži.

Celý systém je doplněný Hybridní fotovoltaickou elektrárnou (2) , která zajišťuje akumulaci elektrické energie ve vysokonapěťových bateriích LiFePO4 (7) , nebo k ohřevu teplé vody a samozřejmě k výrobě elektrické energie pro Váš dům. Veškeré přerozdělení energie zajišťuje inteligentní měnič SOLAX X-Hybrid (6) . Informace o výrobě elektřiny a účinnosti panelu lze jednoduše zobrazit pomocí aplikací na chytrých telefonech. (9) (10)

Do systému lze napojit chytré radiátory NELUMBO IQ (5) , které umí topit i chladit a lze je ovládat přes mobilní aplikaci. Celý systém vytápění lze inteligentně řídit pomocí chytrého termostatu a radiátorových ventilů NETATMO (8) (9)


15

let zkušeností


Na trhu s obnovitelnou energii působíme 15 let a celkový výkon našich vybudovaných fotovoltaických elektráren činí 30 MWp

Výhody našeho řešení

Komplexním řešením získáte

Energetickou bezpečnost

Váš objekt bude mít stále elektřinu a teplo. Budete mít elektřinu pro oběhová čerpadla v topném systému, teplou vodu pro mytí, elektřinu pro ohřátí vody na čaj. Skutečnost, že v ulici vypnuli proud, se dozvíte až od sousedů. Naše řešení

Energeticky neutrální dům

Váš dům nebude potřebovat příliš elektřiny z rozvodné sítě. Náklady na placení za elektřinu a teplo významně klesnou.

Naše řešení

Vlastní elektřinu pro dobíjení

Můžete si z vyrobené elektřiny dobíjet své elektrické auto, elektrické kolo či elektrickou motorku. Monitoring umožňuje hlídat AC dobíjecí proud. Nemusíte zvyšovat velikost jističe, pokud nabíjíte doma nebo na firmě. Naše řešení

Inteligentní dům

Pokud máte inteligentní dům, lze systém energetické nezávislosti propojit s Vaším systémem, nebo později propojit a zvýšit celkovou efektivitu celého objektu.

Naše řešení

Možnost snížení jističe

Celé komplexní řešení umožňuje snížit velikost hlavního jističe. Rovněž snižuje zatížení přírody, našeho okolí a naší krásné Planety. Naše řešení

Naše řešení z kterého skládáme celek

Jednotlivé technologie našeho komplexního řešeníNapište nám

Rádi Vám zašleme odpověď, nebo rovnou zavoláme